top of page

Pēcpusdienu nodarbības

Laika posmā no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00 skolas skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas pēcpusdienu nodarbības, kurās attīstīt savus talantus un apgūt jaunas prasmes. Nodarbībās skolēni satiek savus skolasbiedrus no citām klašu grupām, kopā īsteno savas idejas un rada jaunus produktus.

PIRMDIENA

Matemātikas pulciņš "Prātnieks"
2. klase

Ķīniešu valoda I un II 1. - 4. klase

Bērnu joga
1. - 6. klase

Datordizains
4. - 9. klase

Keramika
1. - 9. klase

Kokapstrāde  
2. - 9. klase

Ārstnieciskā vingrošana bērniem "Minkū"
1. - 9. klase

OTRDIENA

Apzinātība
1. - 2. klase

Tautas dejas I
1. - 4. klase

Kulinārija
1. - 7. klase

Kokapstrāde II
2. - 9. klase

Telpu dekoratori
1. - 7. klase

TREŠDIENA

Bērnu joga
1. - 6. klase

Grafika
1. - 5. klase

Ķīniešu valoda I un II 1. - 4. klase

Kokapstrāde  
2. - 9. klase

Ārstnieciskā vingrošana bērniem "Minkū"
1. - 9. klase

CETURTDIENA

Šahs II
(ar priekšzināšanām)

Šahs I
(visiem)

PIEKTDIENA

Keramika
1. - 9. klase

Tautas dejas I
1. - 4. klase

Robotika I
(bez priekšzināšanām)
no 4. klases

Robotika II
(ar priekšzināšanām) no 4. klases

Nodarbību apraksts

2_edited.jpg

Matemātikas pulciņš "Prātnieks"

Nodarbības mērķis ir radīt padziļinātu interesi par matemātiku, sistematizēt zināšanas matemātikā. Skolēni šajā nodarbībā mācīsies izmantot matemātiskās izpratnes principus nestandarta uzdevumu risināšanā, risināt dažādu grūtību pakāpes uzdevumus, attīstīs dažādus domāšanas veidus un paplašinās savu redzesloku, kā arī radošās spējas.  

Untitled_Artwork.jpg

Ķīniešu valoda 

Skolēni aizraujošā veidā apgūs ķīniešu valodas pamatprasmes. Nodarbībās runāsim, rakstīsim, dziedāsim dziesmas un spēlēsim spēles. Tiks praktizēta ķīniešu valodas izruna un apgūtas pamata frāzes, kā arī attīstīta rakstības sistēma pinyin un ķīnzīmju rakstības pamati.

Untitled_Artwork 1.jpg

Bērnu joga

Bērniem uzlabosies koncentrēšanās, atmiņa, fiziskā un garīgā veselība, pareiza elpošana, stāja, imūnsistēma, reakcijas ātrums. Skolēni spēs nosaukt savas emocijas vārdā un pašregulēties. 

Untitled_Artwork 12.jpg

Datordizains

Nodarbības mērķis ir apgūt un pielietot dažādus datordizaina (vektorgrafikas - Inkscape, rastrgrafikas - Photoshop) elementus, lai realizētu savas radošās idejas. Mācīsies strādāt ar zīmēšanas  un attēlu rediģēšanas programmām, lai varētu veidot radošus plakātus, apsveikumu kartītes, ielūgumus, priekšmetu (krekli, krūzes u.c.) apdruku. Apgūs programmu piedāvātos rīkus un pratīs failu formātus pielāgot drukāšanai (CMYK krāsas, PDF, EPS formāti) vai izvietošanai virtuālajā vidē (RGB krāsas, JPEG formāts).

1.png

Keramika

Keramikas materiālu iepazīšana un izpēte. Plastikas īpašības. Fantāzijas rosināšana, pirkstu muskulatūras attīstība. Precizitātes audzināšana, taustes attīstīšana.  Vecumposmam atbilstoša sīkplastika un trauciņu veidošana.  Estētikas procesi. Skaistā apzināšana.

2.png

Kokapstrāde

Kokapstrādes pulciņš dod iespēju skolēniem orientēties un darboties koka apstrādes iekārtu un tehniku daudzveidībā. Dos iespēju iemācīties zāģēt, slīpēt, kalt, virpot, ēvelēt, krāsot, lakot, pulēt, tonēt un strādāt ar rokas, elektriskiem instrumentiem. Izmantojot igūtās prasmes, veidot funkcionālo koka produktu.

Untitled_Artwork 3.jpg

Ārstnieciskā vingrošana bērniem «Minkū»

Vingrošanas nodarbības, kuru laikā caur dažādām spēlēm un citām aktivitātēm tiek veicināta simetriskas stājas veidošana un muskulatūras nostiprināšana.

Untitled_Artwork 2_edited_edited.jpg

Apzinātība

Nodarbības mērķis ir vairot apzinātību ar radošām metodēm, vairot izpratni par iekšējo pasauli: emocijām, sajūtām, domām, rīcību un to, kā tas ietekmē pašu un citus. Bērniem saprotamā valodā, caur dažādiem vingrinājumiem - zīmēšanu, spēlēm, arī mācīšanos. būt klusumā. Īsas meditācijas.
Tēmas ieskatam: apzināts ķermenis, elpa, sirds apzinātība - dāsnums, pateicība, komunikācija, empātija, mērķtiecība, drosme utt.  

Untitled_Artwork 11.jpg

Tautas dejas

Patriotisma un latviešu tradīciju aktualizēšana. Sadarbība grupās, atbrīvošanās no ikdienas uzkrātās enerģijas. Skatuviskās dejas pamati. Priekšnesumi un uzstāšanās publikas priekšā.

3_edited.jpg

Kulinārija

Nodarbības mērķis ir apgūt ēdiena gatavošanas pamata prasmes un mācīties sadarboties komandā. Nodarbību saturs iekļauj dažādu saldo un sāļo ēdienu gatavošanu. Skolēni mācīsies sekot līdzi receptei, izmantot mazo virtuves tehniku, pareizi griezt, mizot, rīvēt, nosvērt produktus, ievērot higiēnas un drošības prasības un uzkopt telpu. Skolēns pagatavoto drīkst apēst uz vietas vai paņemt uz mājām. Nodarbības beigās skolēniem būs iespēja iegūt zināšanas par veselīgu uzturu.

4_edited.jpg

Telpu dekoratori

Nodarbības mērķis ir mācīties veidot dažādus telpu dekorus, gaidāmajiem svētkiem vai notikumam skolā, Latvijā vai pasaulē, no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās (origami, papīra plastika, keramika, darbs ar dabas materiāliem,  u.c.). Būs iespēja gūt priekšstatu par rotāšanas tradīcijām dažādās kultūrās un strādāt gan individuāli, gan mācīties sadarboties pāros vai grupās. 

Untitled_Artwork 10.jpg

Grafika

Nodarbības mērķis ir apgūt dažādas grafikas tehnikas un mācīties strādāt ar grafikas presi, lai varētu radīt gan miniatūras, gan lielformāta grafikas darbus un realizēt savas idejas, ieceres. Būs iespēja apgūt dažādas iespiedgrafikas tehnikas (dažādi monotipijas veidi, papīra gravīra, kologrāfija, linogriezums, sausā adata) mācīties tās apvienot un eksperimentēt. Darbnīcā būs iespēja radīt  stājgrafikas darbus, apsveikuma kartītes, ielūgumus, kalendāra attēlus. 

5_edited.jpg

Šahs

Nodarbībās skolēni apgūst šaha pamatus - figūru gājienus, vienkāršākos pamata principus, mata konstrukcijas. Skolēni individuāli risina arī uzdevumus, kas piekārtoti atbilstoši katra skolēna prasmēm. Mērķis - sagatavot skolēnus iesācēju šaha turnīram.

Untitled_Artwork 5.jpg

Robotika

Nodarbības mērķis ir iepazīties ar elektronikas un Arduino mikrokontroliera programmēšanas pamatiem, pielietot šīs zināšanas veidojot, programmējot un uzlabojot vienkāršas uzbūves robotus un ierīces.

bottom of page